تبلیغات
دفتر ۱۰۰ برگ - به یاد یاران...دست نوشته ای از شهید چمران
دفتر ۱۰۰ برگ
... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 تیر 1391 توسط اشرفی

انسان گاه گاهى خود را فراموش مى كند، فراموش مى كند كه بدن دارد، بدنى ضعیف و ناتوان كه، در مقابل عالم و زمان كوچك و ناچیز و آسیب پذیر است، فراموش مى كند كه همیشگى نیست، و چند صباحى بیشتر نمى پاید، فراموش مى كند كه جسم مادى او نمى تواند با روح او هم پرواز شود، لذا این انسان احساس ابدیت و مطلقیت و غرور و قدرت مى كند، سرمست پیروزى و اوج آمال و آرزوهاى دور و دراز خود، بى خبر از حقیقت تلخ و واقعیت هاى عینى وجود، به پیش مى تازد و از هیچ ظلم و ستم روگردان نمى شود. اما درد آدمى را به خود مى آورد، حقیقت وجود او را به آدمى مى فهماند و ضعف و زوال و ذلت خود را درك مى كند و دست از غرور كبریایى برمى دارد، و معنى خودخواهى و مصلحت طلبى و غرور را مى فهمد و آن را توجه نمى كند. خدایا تو را شكر مى كنم كه با فقر آشنایم كردى تا رنج گرسنگان را بفهمم و فشار درونى نیازمندان را درك كنم.

خدایا هدایتم كن زیرا مى دانم كه گمراهى چه بلاى خطرناكى است.

خدایا هدایتم كن كه ظلم نكنم زیرا مى دانم ظلم چه گناه نابخشودنى است.

خدایا ارشادم كن كه بى انصافى نكنم زیرا كسى كه انصاف ندارد، شرف ندارد.

خدایا راهنمایم باش تا حق كسى را ضایع نكنم كه بى احترامى به یك انسان همانا كیفر خداى بزرگ است. خدایا مرا از بلاى غرور وخودخواهى نجات ده تا حقایق وجود را ببینم و جمال زیباى تو را مشاهده كنم. خدایا پستى دنیا و ناپایدارى روزگار را همیشه در نظرم جلوه گر ساز تا فریب زرق وبرق عالم خاكى مرا از یاد تو دور نكند.

خدایا من كوچكم، ضعیفم، ناچیزم، پر كاهى در مقابل طوفان ها هستم. به من دیده عبرت بین ده تا ناچیزى خود را ببینم و عظمت و جلال تو را براستى بفهمم و بدرستى تسبیح كنم.
طبقه بندی: نشانی، 
برچسب ها: شهید چمران،
درباره سایت
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ