تبلیغات
دفتر ۱۰۰ برگ - توقیف موقت نشریه نسیم بیداری
دفتر ۱۰۰ برگ
... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 توسط اشرفی

طی دو روز گذشته، اخباری مبنی بر توقیف مجله نسیم بیداری و جمع آوری این نشریه از دکه های شهر تهران، بین اصحاب رسانه رد و بدل می شد. در تماسی که با دوستان عزیز نشریه از جمله خود آقا سید داشتم، حکایت از حقیقت ماجرا داشت. ولی چون هیچ منبع رسمی آن را تأیید و یا تکذیب نمی کرد، برایمان سخت بود سخن گفتن از توقیف نشریه. اما ساعتی پیش، وبلاگ گوشه نشین آقای سید هادی طباطبایی، متن نامه توقیف و جمع آوری این نشریه را منتشر کرد که بسیار باعث تأسف و تأثر گردید:

متن نامه اول:

"جناب آقای سید محمد مهدی طباطبایی

صاحب امتیاز محترم نشریه نسیم بیداری

با سلام

به پیوست تصویر نامه بازپرس محترم شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه مبنی بر صدور قرار توقیف نشریه "نسیم بیداری" از تاریخ 10/2/91 به مدت دو ماه ارسال می گردد. ضروری است بر اساس حکم قضایی از انتشار نشریه جلوگیری به عمل آید.

پدرام پاک آئین

مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری های داخلی"

متن نامه دوم:

"وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

سلام علیکم

با عنایت به اعلام جرم و شکایت دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران علیه مدیرمسئول نشریه نسیم بیداری جناب آقای سید محمدمهدی طباطبایی مبنی بر تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی در شماره های 25 و 26 نشریه سابق الذکر، با توجه به مجموع محتویات پرونده و به استناد تبصره 2 ماده 5 قانون مطبوعات به لحاظ تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی، قرار توقیف نشریه نسیم بیداری از این تاریخ (10/2/1391) به مدت دو ماه صادر و اعلام، بنابراین از ادامه چاپ و انتشار و توزیع آن به مدت دو ماه جلوگیری به عمل آید و نتیجه به قید فوریت به این مرجع گزارش شود. دستور قضایی فوق به موجب ماده 576 قانون مجازات اسلامی لازم الاتباع می باشد.

منصوری

بازپرس شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه (کارکنان دولت)"

به امید روزی که دوباره مجله نسیم بیداری منتشر شود.
طبقه بندی: عمومی، 
برچسب ها: توقیف نسیم بیداری،
درباره سایت
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ